Gyoen zahrada a šílená móda v Harajuku

Čas neskutečně rychle ubíhá a už mám pouze 5 týdnů do odjezdu. Stále mám dlouhý seznam aktivit a taky míst, které chci navštívit. Zatím to vypadá, že stihnu vše co jsem chtěla, ale jsem pořád v jednom kole, protože nemám žádný volný čas.

Po Jižní Korei jsme měly volný víkend tak jsme jely do Tokia, abychom mohly odškrtnout pár míst z mého seznamu. V plánu jsme měly Gyoen národní zahradu, Harajuku ulici a umělý ostrov Odaibu. První jsme zamířily do Gyoen národní zahrady. Z nádraží Šindžuku je vzdálená asi jen 10 minut chůze.

Říká se, že kdo se neztratil na Šindžuku jako by ani nebyl v Tokiu, takže to jsme si ten den taky odškrtly. Nádraží má nespočet linek, pater a východů, my jsme se snažily dostat na druhou stranu nádraží, ale pokaždé jsme se ztratily v nádražním bludišti a cestu jsme našly asi až po hodině bloudění, perlička na konec je, že jsme byly na správné cestě hned na začátku.

Park má tři zahrady – japonskou, anglickou a francouzskou. Nejhezčí byla ta Japonská. Buď další dvě zahrady odflákly a nebo jsem zvyklá na lepší zahrady z Evropy, protože nebyly nijak výjimečné, ale my jsme tam stejně přišly hlavně kvůli té Japonské, a ta stála za to.

Z parku je krásný výhled na Docomo věž.

Japonská zahrada.

Altánek v japonské zahradě.

IMG_20170624_142748

V parku je dovoleno dělat pikniky. Je to skvělé místo, protože není vůbec přeplněné jako jiné parky. Nejspíš je to tím, že za vstup se platí menší poplatek.

IMG_20170624_142527

Pokračovaly jsme na Harajuku ulici. Ta je proslavená módou, v obchodech prodávají neskutečné kousky. V ulicích se promenádují vyznavači této módy, takže o podívanou je zaručeně postaráno.

I takhle může vypadat Harajuku móda. (fotka z internetu)

TK-2010-05-09-010-001-Harajuku

Podařilo se mi vyfotit jen dvě fotky.

Harajuku ulice.

IMG_20170624_154434

Nakoukly jsme i do obchodů s Harajuku módou, nejvíce nás zaujaly boty na “menším” klínku.

Hned po módě nás nejvíce zaujaly plněné palačinky, nešlo odolat.

IMG_20170624_170118

Vchod nákupního centra ze zrcadel.

IMG_20170624_173625

Ve zverimexech prodávají štěňátka nebo koťátka, vždycky je mi jich strašně líto, nejhorší je, že spousta zverimexů neprodané zvířata utratí 😦 Spousta lidí se proti tomuto zacházení se zvířaty bouří, tak snad se jim podaří něco změnit.

Do Odaiby už jsme nestíhaly dojet, tak jsme ji odložily na příště, místo toho jsme jely na Šibuju, protože jsem ještě neměla fotku s Hačikem.

Hačiko byl věrný pejsek, který každý den čekal před nádražím na svého pána, až se vrátí z práce. Jeden den se už páníček nevrátil, protože zemřel. Hačiko však vytrvale čekal před nádražím celkem 10 let až do své smrti. Příběh o Hačikovi v Japonsku vypráví dětem už od malička, aby je naučily loajalitě a vytrvalosti. O Hačikovi byl natočen i film a na Šibuji má svou sochu.

Nejznámější křižovatka v Tokiu.

IMG_20170624_232157

Večer jsme strávily v Izakayi (japonský bar)

IMG_20170624_211023

Domů jsme se vracely jedním z posledních vlaků. To se začínají dít zajímavé věci a výrazně se mění podoba japonské společnosti. Upnutí a přes den slušní Japonci se mění k nepoznání. Není výjimkou, že některé potkáte po těžkém nočním hýření spící ještě v prvním raním vlaku, na lavičce v parku nebo někde v křoví. Nikdo je za to nesoudí, často chodí téměř povinně se svými kolegy a nadřízenými pít, odmítnout šéfa se nehodí. V Japonsku nemusí mít strach, že by je někdo přepadl nebo okradl, to se tady děje úplně minimálně.

Společensky unavený Japonec se celou cestu kroutil jako žížala 😀

To je dnes opět vše, snad budu mít brzy čas, abych dopsala další dva příspěvky, které mám rozepsané. Budou o rybím trhu Tsukiji, Odaibě a tiramisu se zeleným čajem v Kamakuře. Mějte se krásně a já se brzy ozvu, ahoj!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s