Svět není tak velký jak se zdá být a nikdy neříkejte nikdy!

Když jsme se po 4 měsících strávených na univerzitě v Turecku loučili se svými spolužáky a kamarády, tak jsme předpokládali, že s některými se vidíme nejspíš naposledy, a zejména pak s Japonkami, protože bydlí tak daleko. Nikdy by mě nenapadlo, že o tři roky později pojedu na celý semestr studovat do Tokia a budu mít možnost se s nimi opět vidět.

Minulý víkend jsme se konečně s Miho a Hiroko v Tokiu sešly a strávily spolu celý den. V Turecku s námi ještě byly Ikumi a Fumina, ale ty bydlí v Osace, takže je snad uvidíme později. Večer jsme s se Miho a dalšími kamarády jeli podívat do Yokohamy na ohňostroje, které vítaly příchod léta.

 

Zašly jsme si na zmrzlinu a kávu.

Jak jinak zvěčnit vzpomínky na shledání po 3 letech než ve fotobudce 😀 Už se mi ty fotečky z fotobudek začínají hromadit, ale vždycky se na ně ráda podívám.

IMG_20170604_004205

Den rychle uběhl a tak jsme jely do Yokohamy, kde jsme se měly sejít s dalšími kamarády. Naneštěstí jsme vyšly z opačného východu než oni, takže nám trvalo nejméně půl hodiny než jsme se všichni našli. Na místo jsme dorazili minutu před začátkem ohňostroje. Všichni jsme měli radost, že jsme to stihli a pochvalovali jsme si jaké máme krásné místo s výhledem. Najednou slyšíme rány od ohňostroje, ale nic nevidíme. Došlo nám, že jsme na opačné straně a celá show je schovaná za vysokými budovami. Rozhodně jsme nebyli jediní na špatném místě, protože se velké davy lidí začaly tlačit a přesouvat na druhou stranu. Bloudili jsme mezi vysokými budovami a snažili se najít místo s výhledem. Nakonec jsme to vzdali, protože nám cestu všemožně blokovala ochranka a nikoho nepouštěla dovnitř areálu. Zjistili jsme, že pokud bychom chtěli mít přístup do areálu, museli bychom přijít s předstihem nejméně 4 hodiny. Rozhodli jsme se zastavit a sledovat alespoň část ohňostroje. Neměli jsme nejlepší výhled, ale i tak jsme si to užili a bylo hezké vidět Yokohamu večer.

Večerní Yokohama.

IMG_20170603_201841.jpg

Ohňostroj.

18766006_1901383256544837_1499506127812052372_n

Nezůstali jsme v Yokohamě dlouho, protože jsme druhý den jeli na povinný školní výlet do prevenčního centra proti katastrofám. V dalším příspěvku o tom napíšu více. Zatím se mějte hezky a ahoj! 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s