Golden week

Od středy jsem si užívala volna, protože v Japonsku byl Golden Week (zlatý týden). V překladu to znamená, že se sešly 4 státní svátky v jednom týdnu, takže pokud se nekryjí s víkendem mají studenti a i většina pracujících až 6-ti denní dovolenou. Zároveň, ale musíte počítat s narvanými ulicemi, obchody, dopravními prostředky atd. Od mnoha lidí jsem slyšela, že je nejlepší zůstat doma, zamknout se, zatáhnout závěsy a nevycházet ven pokud to není nutné, protože jen sebevrah by se dobrovolně vydal do takového šílenství.

Už párkrát jsem měla tu čest ocitnout se na ulici v nejrušnější denní hodinu nebo v přecpaném vlaku, kde něco jako osobní prostor absolutně neexistovalo, takže jsem si dovedla představit, že několikadenní volno by mohlo zdvojnásobit počet lidí. Na druhou stranu nikdo z nás nechtěl zůstat doma, když volného času tady máme tak málo, proto jsme se s pár kamarády rozhodli jet do Kamakury. Malého města ležícího asi 70km od Tokia, obklopeného přírodou a spoustou památek.

V Kamakuře se naštěstí houfy lidí rozplynuly po stezkách, chrámech a svatyních, takže jsme jedinou tlačenici zažili až  ve vlaku při cestě domů, kdy se všichni návštěvníci snažili dostat zpět do Tokia. Můžu říct, že tak přeplněný vlak překonal všechny, ve kterých jsem jela doposud. Nevěřila jsem vlastním očím, když se všem cestujícím podařilo dostat dovnitř, ale nutno dodat, že velkou zásluhu na tom měli výpravčí, kteří odhodlaně tlačili do lidí, aby se jim podařilo všechny naložit a zavřít dveře. Ani jsem se nepotřebovala přidržovat, protože nebylo kam padat a ze všech stran jsem byla utlačovaná. Naštěstí jsme za 15 minut přestupovali a další vlaky už byly snesitelnější. Nakonec i tohle patří k zážitkům z Japonska, takže to beru s nadhledem a my bychom měli být vděční za to, kolik máme v Česku pro každého místa! 😀

V Kamakuře je spousta chrámů, svatyní, zahrad a dalších zajímavých míst, ale jeden den je málo na návštěvu všeho. Proto je důležité vybrat si jen pár nejzajímavějších míst a nezastavovat se u všeho.

Zajímavé památky byly na každém kroku, ale museli jsme zrychlit, protože po třech hodinách jsme byli pořád na začátku a ještě toho bylo tolik před námi.

Místní tvrdí, že Kamakura je jako malé Kjóto. Doufám, že se podívám i do toho pravého.

Odpočinkové místo se šálkem zeleného čaje v galerii japonského umění.

V Japonsku u sebe téměř každý nosí deštník, ať už proti dešti nebo slunci, ale že má svůj vlastní deštník i květina, to jsem viděla poprvé.

P1100965

Očistné místo při cestě ke svatyni.

Na vrcholku kopce byla spousta kamenných a bronzových soch, které prý ztvárňovaly mýtické bytosti žijící v těchto místech.

P1110028

Schody na vrchol se zdály nekonečné, ale za ten výhled ta námaha stála. Byla vidět nejen historická část města, ale i centrum města a moře.

Cesta do centra, kde jsme si udělali pauzu na oběd.

Po obědě jsme pokračovali na pláž a k soše Buddhy.

IMG_20170503_171956

Známou sochu Buddhy najdete v buddhistickém chrámu Kótokuin. Bronzová socha váží 93 tun a je 13,35 metrů vysoká. Socha je zde údajně od roku 1252, původně byla uvnitř dřevěného chrámu, který byl zničen tsunami v roce 1495 a od té doby je socha na otevřeném prostranství.

A to je vše co jsme v Kamakuře stihli vidět. Určitě je tam toho mnohem více k objevování, ale jak jsem říkala, jeden den by určitě nestačil na to vidět všechno, takže jsme navštívili jen ta místa, která nás opravdu zajímala. Myslím si, že to úplně stačilo, protože pokud nejste vyloženě milovníkem japonské historie, tak Vám stejně po pár hodinách začnou připadat všechny chrámy jeden jako druhý.

No nic, tak se mějte krásně a já se zase ozvu, ahoj!

P1110073.JPG

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s